Školka Staré Ždánice

… svět je místo k divení

Distanční výuka a náměty na činnosti s dětmi

dne 18/10/2020

Ve školce je prima, ale teď v ní bohužel nemůžeme být. Snad naše kamarády zase brzy uvidíme. Aby se předškoláci mohli připravovat na školu i doma, máme pro ně (ale i pro menší děti, když budou chtít), na každý den nějaký úkol.

Pokud budete chtít, můžete nám zaslat fotku/fotky či krátká videa z plnění aktivit. Materiál vložíme na stránky školky a vy tak můžete motivovat další děti k plnění úkolů.

V rámci distančního vzdělávání budou pro všechny předškolní děti s povinnou předškolní docházkou (předškoláci) připraveny úkoly. Úkoly se dotýkají většiny oblastí, které děti dělají v MŠ. Nemusíte je samozřejmě plnit všechny. Bylo by však vhodné, abyste alespoň některé aktivity s dětmi udělali. Jejich výběr necháme na vás rodičích.

Povinnou část tvoří pracovní listy a poslechový úkol.

Na každý den je pro děti připraven jeden pracovní list – jaké z pracovních listů a v jakém pořadí je budou děti plnit necháme na vás. Doufáme, že uzavření MŠ nebude tak dlouhé, aby byla nutnost plnit všechny.

Děti si pracovní listy budou plnit samy pod dohledem a s pomocí rodičů. Po znovuotevření mateřské školy prosíme o přinesení vypracovaných materiálů k založení do Portfolií dětí. Jestli nemáte možnost vytisknout si připravené materiály, zavolejte prosím do školky.

Pracovní listy a náměty na hry a činnosti s dětmi naleznete ZDE, nebo po rozkliknutí složky Covid-19.

ZDE také najdete zajímavé odkazy na stránky s aktivitami pro děti.