Školka Staré Ždánice

… svět je místo k divení

Pojďte si hrát se svými dětmi do MŠ

dne 29/09/2021

Rytíř Jan, dnes, po slavnostním slibu v kostele sv.Václava ve Starých Ždánicích, přijal děti, za jimi v minulých dnech prokázané dovednosti, do družiny sv.Václava.

Děti obdržely i další úkol. Kolem kostela, který máme na zahradě MŠ postavit domečky pro svou rodinu. Prosím, pomozte jim splnit tento úkol. Při procházkách s dětmi sbírejte rozličné přírodniny (kůra, drobné pařízky, mech, šišky, klacíky, větvičky, kytičky, kaštany, žaludy …) v MŠ z nich potom společně postavte domeček. Fantazii se meze nekladou.

V pondělí s dětmi ještě jednou probereme motivaci celého úkolu a od úterý již budete moci se svými dětmi stavět. Zapojit se mohou i sourozenci dětí atd., ale Vaše role je nezastupitelná. Jde o společný prožitek s Vámi rodiči. O svůj domeček se následně starejte (v případě poškození kočkou, větrem atd.) My v MŠ s dětmi postupně vytvoříme cesty a silnice, z přírodnin vyrobíme zvířátka a další výzdobu. Doufáme, že se nám společně podaří vytvořit Staré Ždánice, Podůlšany, Plch a jejich okolí.

Stavět můžete kdykoliv, ráno, v poledne, odpoledne, po domluvě i mimo otevírací dobu branky MŠ.