Školka Staré Ždánice

… svět je místo k divení

Herní klub a hraní rodičů s dětmi v MŠ

dne 12/01/2024

Pro velký úspěch opakujeme loňské zimní akce Herní klub a Hraní rodičů s dětmi v MŠ.

Přihlásit se na jednotlivé aktivity můžete ZDE.

.

Oba projekty jsou kapacitně omezeny, a to tak, aby byla stále zachována míra klidného a příjemného prostředí. Zatím je plánováno projekty realizovat v období leden – březen.

Z naší strany nebude směrem k dětem vyvíjena žádná motivace k účasti. Nebudeme děti informovat o nabízených aktivitách. Chceme se tím vyhnout Vašemu možnému pocitu povinné účasti, natlačení do něčeho. Z naší strany se opravdu jedná o nabídku bezplatné možnosti aktivně prožitého času Vás a vašich dětí, v námi zajištěných a připravených prostorách. Zúčastnit se můžete pouze jednou, pravidelně, nebo prostě nikdy – je to na Vás.

Přítomný pedagog bude zastávat pouze funkci správce prostoru, poradce pro nejasnosti v herním návodu atp. Zajištění dodržování pravidel, bezpečnosti a ohleduplnosti k činnosti druhých, bude zcela ve Vaší kompetenci.

Koncept projektů je rozdílný.

.

Hraní rodičů s dětmi: Cílem tohoto projektu je, aby Vám děti mohly ukázat, co je ve školce baví, s čím si hrají. Seznámit Vás se systémem uložení hraček a společné vyzkoušení si jich – pohrání si s nějakou hračkou.  Po celou dobu pobytu by se rodič měl aktivně svému dítěti (dětem – sourozencům, kteří oba docházejí do MŠ) věnovat, komunikovat s ním. Při této aktivitě není až tak důležité dané hry dohrát, ale jde především opravdu o to, aby děti mohly Vás rodiče přivést na své „ pracoviště“,  ukázat Vám prostředí a čím se v něm zabývají. Z tohoto důvodů se aktivita bude odehrávat na obou třídách zároveň.

První termín: 24.1.2024 (16:00-17:30)

Kapacita: 15 dětí na jednu třídu

.

Herní klub: Hlavním cílem herního klubu je rozvoj mozku dítěte (návaznost na NTC metodu, jejíž některé části v MŠ uplatňujeme) prostřednictvím herních aktivit. Soustředění na hru u dětí chceme také podpořit prostředím, pro činnost herního klubu budou využity prostory v MŠ. Pro účastníky budou připraveny rozličné společenské hry, pro jednoho i více hráčů (zajistí MŠ). Hráčem by mělo být především dítě. Rodič by měl být jakýmsi pomocníkem – průvodcem,  který hru sleduje a např. dítěti pomáhá vymýšlet další herní strategie atd. Po ukončení jedné herní aktivity si účastníci mohou vybrat další.

Na klub budou dovezeny hry, které děti z MŠ neznají. Všechny hry budou určeny pro věkovou kategorii dětí v MŠ.

Termíny v měsíci lednu: 16.1.2024, 30.1.2024 (16:30-18:00) – herní aktivity budou pokaždé jiné    

Kapacita: 15 dětí na jeden termín

.