Školka Staré Ždánice

… svět je místo k divení

Lyžování – první postřehy

dne 10/01/2019

Na kurz jezdíme autobusem s další školkou, kterou nabíráme v Chrudimi. Uložení a označení lyží bylo bez problémů. Příště, prosíme, aby děti měly mikiny zastrčené v oteplovákách a kšandy byly úplně na vrchu. (ulehčí to svlékání na WC).

Ke svačině děti dostaly kukuřičnou sušenku, ale až v 11.00 hod., proto příště při nástupu do autobusu bude každé dítě mít v mikrotenovém pytlíčku, Vámi připravenou svačinu – pečivo – suché, nebo namazané máslem (bez salámu, marmelády atp. – aby se jim na svahu pak neudělalo nevolno) a kousek vykrájeného jablka. Tuto svačinu si děti snědí ještě za jízdy v autobuse, před osmou hodinou. Snídani však nepodceňujte, aby děti nešly na svah s hodně plným žaludkem. Zbytky svačiny zpět nepřivážíme.

Přístup k pití děti měly v průběhu celého dopoledne.

Na oběd to nikdy nestihneme dřív než včera, to znamená, že oběd bude kolem 13.00 hod., pokud si děti budou chtít odpočinout na lehátku, mohou, ale jinak vzhledem k dalšímu programu dne v MŠ nebudou chodit odpočívat na lehátko, ale budou jim nabídnuty klidové činnosti u stolečku nebo na koberci.