Školka Staré Ždánice

… svět je místo k divení

Výlet Praha –

dne 20/04/2018

odjezd od MŠ  v 6.30 hod., návrat k MŠ cca 17.00 hod.

První svačinu si sníme v autobuse před příjezdem do Prahy.  Autobus nás vysadí za mostem Legií a odtud se vydáme přes Kampu ke Karlovu mostu, podíváme se na Vltavu a poté dojdeme do Malostranské besedy, kde navštívíme interaktivní výstavu (cca 9.00 – 13.00 hod.), zde se i naobědváme, případně doplníme pití – pitnou vodou). Poté se vydáme po Zámeckých schodech (jsou méně rušné než Nerudovka) k Pražskému hradu, shlédneme výměnu stráží a prohlédneme si II. a III. nádvoří Pražského hradu, navštívíme Katedrálu svatého Víta a přes Prašný most sejdeme do Jelení ulice, kam pro nás přijede autobus. (zbude-li  nějaký čas, podíváme se do Královské zahrady). Odpolední svačinu si děti snědí opět v autobusu.

Vzhledem k výše popsanému, Vás žádáme, abyste dopolední a odpolední svačinu ( a pití k ní) uložili každou zvlášť do igelitové tašky, podepsané jménem dítěte. Nebudeme je sebou nosit po Praze, ale necháme je v autobusu. V batůžku budou mít děti potom jenom oběd, dobrotu a lahvičku pití, pláštěnku.

K jídlu volte chléb, rohlík, koláč atd. + ovoce, zelenina. Prosíme, nedávejte dětem čokoládu (ani  čokoládou polévané sušenky), bonbony, žvýkačky, rovněž nejsou vhodné jogurty, nebo jogurtové nápoje. Nezapomeňte, že na výletě hodně vytráví.

Oblečení volte dle počasí. Mějte však na paměti, že ráno se po Praze budeme pohybovat max. cca 30 -40 min. a poté až v odpoledních hodinách, na výstavě si děti hrají, běhají. Svlečené oblečení si následně musí nosit sami.