Školka Staré Ždánice

… svět je místo k divení

Pro nově nastupující – pozorování dítěte

dne 09/09/2022

Chtěli bychom ještě jednou požádat rodiče nově nastupujících dětí (mohou dodat i rodiče dětí již docházejících do MŠ) o zaslání Pozorování dítěte.

S přihlášením vašeho dítěte do školky se loučíte s jednou vývojovou fází dítěte. Také jiní lidé jako učitelky MŠ, budou nyní zapojeni do výchovy a vzdělávání vašeho dítěte.

Abychom dětem mohli co nejlépe usnadnit proces adaptace, je dobré, když o nich něco víme (o rodině, zvyklostech, vztazích atd.) – znalost těchto skutečností nám usnadňuje navázat s dítětem kontakt a zájem o rozhovor.

Odpovědi na otázky z dalších témat, jako jsou například vlastnosti a fyzický vývoj nám pak pomáhají lépe poznat dítě do hloubky, pochopit „kým dítě je“, jaké má schopnosti a kde jsou jeho slabiny (které lze například posilovat).

Co byste nám chtěli/měli o vašem dítěti vyprávět? Tato otázka není pro každého příjemná. Proto vám předkládáme soubor vypracovaných otázek Průvodce pozorováním dítěte. (verze ve wordu)

Nemusíte nutně odpovídat na všechny otázky.

.

.

Doporučujeme navštívit články v záložce Pro rodiče. Najdete zde pár zajímavých článků, které by se vám mohli hodit. Například 10 dobrých rad pro rodiče.