Školka Staré Ždánice

… svět je místo k divení

Prosíme o součinnost při sebeobslužných činnostech

dne 23/09/2021

Vzhledem k tomu, že nastoupilo mnoho nových dětí, rády bychom Vás poprosily, aby děti měly na horní poličce v šatně vždy připraveny pouze jedny tepláky na ven, mikinu a čepici, případně nákrčník. Ostatní věci, tedy věci na převlečení – 1x ponožky, 2x spodní prádlo, 1x tričko, 2x tepláky v sáčku v kapsáři (některé děti v kapsáři mají věcí zbytečně mnoho, některým už něco chybí, prosíme o každodenní kontrolu). Bundu pověšenou na ramínku.

Pokud je oblečení na vrchní poličce mnoho, často samovolně přepadává, někdy mají i děti tendenci věci stahovat na zem, ty se následně pomíchají a je hodně náročné rozkličovat, který svršek a spodek komu patří.

Znovu apelujeme na podepsání všech věcí.

Rovněž prosíme o kontrolu vhodné velikosti oblečení. Někdy při velké snaze dětí i pedagogů, nejde oblečení navléknout či svléknout, případně přetáhnout přes hlavu. Problematickým se stává i pohyb v těsném oblečení.

Vzhledem k nastávajícímu podzimu, prosíme, aby všechny děti měly v MŠ pláštěnku a holínky.

Dále bychom rády poprosily, abyste i doma děti vedli k mytí rukou s básničkou (viz web MŠ – složka COVID –
Jak se chovat v prostorech MŠ ).

Poslední prosba o spolupráci je směřována k nácviku správného úchopu lžíce (příboru, tužky). Prosím, opravujete dětem nesprávný úchop lžíce tzv.“bagr“, zvládnou to i ty tříleté. Starším dětem patří potom do ruky celý příbor, tedy vidlička a nůž. Správné držení tužky – viz web MŠ – složka Pro rodiče –
Správné držení tužky – vyvození správného úchopu

Děkujeme